6.9 C
Skopje
сабота, ноември 23, 2019

Дневни Архиви: јануари 13, 2018

Facebook тестира новa апликација за локални вести и случувања

Социјалната мрежа Facebook сака да им го олесни на своите корисници процесот на пронаоѓање на локални вести и случувања поради што се одлучи да...

ВИДЕО: General Motors претстави автономен автомобил без волан и педала за гас

https://youtu.be/MvP82IsGqNc Нема да ви треба волан за да ги возите беспилотните автомобили од иднината. General Motors штотуку не донесе поблиску до таа иднина со својот...

Јован Деспотовски: Сериозно се зголемуваат средствата на Фондот за иновации. На компаниите ќе им...

Фондот за иновации и технолошки развој ја стартува 2018 година со најава за повеќе новини во своето работење и нови можности за компаниите кои...

Годинава ќе се воведе наплата на патарини со при-пејд картички

Oд претпријатието за државни патишта во земјава  уверуваат дека до крајот на годинава  на сите наплатни страници, долж коридорот 10 патарината ќе се плаќа...

Штип е првиот град од Истокот кој ќе се гасифицира

Јавното претпријатие „Енерго“ Штип е задолжено со обврската да ја изработи документацијата за следната година да биде поставена мрежа за гасифицирање на градот, најави...

Саудиска Арабија на жителите ќе им дава пари за да ги надомести повисоките трошоци...

Саудиска Арабија планира на своите жители да им даде вкупно 13 милијарди долари преку посебна програма за да им ги надомести се поголемите трошоци...

Центарот за управување со знаење го претстави проектот „Образование за идеи, пронајдоци и иновации...

Центарот за управување со знаење од Скопје денес во своите простории го презентираше проектот „Образование за идеи, пронајдоци и иновации за претприемништво“ во кој...

Ова се најпосетените градови во светот

Euromonitor International го објави најновото рангирање Top 100 City Destinations на најпосетените градови во светот. Годишната табела се базира на бројот на интернационални туристи...

НАЈПОПУЛАРНИ