6.9 C
Skopje
сабота, ноември 23, 2019

Дневни Архиви: јануари 14, 2018

ВИДЕО: Очилата за сонце ACE Eyewear снимаат и емитуваат видеа

Компанијата Acton, која се занимава со производство на електрични скејтборди, направи паметни очила за сонце ACE Eyewear. Станува збор за очила за сонце кои...

Три навики на Ворен Бафет кои го покажуваат патот до успехот

Ворен Бафет поминал тежок пат за од момче кое на само 7-годишна возраст продавало „кока-кола“ на улица да стане четвртиот најбогат човек на светот....

Кина затворила 128.000 „штетни” интернет страници минатата година

Минатата година Кина затвори околу 128.000 интернет сајтови, кои содржеле нецензурирани или други „штетни" информации, соопшти официјалната државна агенција Синхуа, цитирајќи го националното биро...

Помалку претплатници во мобилната телефонија, раст кај услугите во пакет

Во Македонија продолжува трендот на намалување на бројот на активни претплатници во мобилната телефонија, како и на фиксни линии, а се зголемува бројката на...

Девет нешта од кои секој претприемач треба да се ослободи за да успее во...

Започнете со ослободување од споредби со другиот, перфекционизам и одолговлекувања! Како претприемач, вие сте сами на себе најдобар пријател и најлош непријател. Можете да ја...

Кина ќе огледува растенија на темната страна од Месечината

Кина ќе испрати посебна сонда на темната страна од Месечината и ќе одгледува растенија на неистражениот регион наречен Басен на јужниот пол Ејткен, наведуваат...

Кои држави сметаат дека имале најголема корист од ЕУ?

Во период кога Европската унија ја „стресе“ исходот од референдумот во Велика Британија која ќе излезе од Унијата и растот на десничарскиот популизам низ...

CES Лас Вегас: Словенечки стартап претстави паметен паричник кој не се губи!

Словенечката стартап компанија Chipolo, која својата доста успешна бизнис кариера ја започна благодарение на кампања на Kickstarter во 2013 година, во третата година од своето...

НАЈПОПУЛАРНИ