10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Дневни Архиви: март 6, 2018

Пет ретки знаци кои покажуваат дали сте роден лидер

Доколку го впишете на Google зборот лидерство, ќе ви излезат преку 300 милиони резултати. Без разлика дали ќе отворите некој линк каде ќе ви...

Добивката на Групацијата Триглав над планираната, на работењето влијаеа повисоките штети

Работењето на Групацијата Триглав изминатата година беше добро и во согласност со зацртаните стратешки насоки, се наведува во првата информација за работењето во 2017...

Месечината ќе добие своја мобилна мрежа

Додека на Земјата уште постојат места каде што нема сигнал или мобилна мрежа, за некоја година отсега тоа нема да биде случај на Месечината....

Анѓушев во Анализа на 24 вести: Резултати од економските мерки, зголемени инвестиции и раст...

Зголемување на инвестициите и раст на целокупната економија, се клучните поволности и директните резултати од мерките за економски раст. Во емисијата на Телевизија 24,...

Студиото за вежбање и слабеење Fit Family во Скопје го има совршениот подарок за...

Речиси сите имаме блиска роднина, пријателка или колешка што сака да започне да вежба, но никако да почне, а сака резултати кои ќе бидат...

Претставници од Македонија, Албанија и Косово ќе дискутираат за економски развој на Шара

Групата засегнати страни за прекуграничниот регион „Шара“ денеска ќе одржи состанок во Призрен, Косово. Состанокот се одржува во рамките на проектот финансиран од Европската...

Светска премиера во Женева: ŠKODA VISION X комбинира природен гас, бензин и електричен погон

ŠKODA ја претстави иднината на автомобилскиот свет на саемот за автомобили во Женева 2018. Чешкиот автомобилски производител за прв пат презентира возило со CNG,...

Азески: Новиот сет мерки за поддршка на бизнисот неопходен чекор за развој на економијата

Деблокирањето на Собранието и донесувањето на новиот сет владини мерки за поддршка на компаниите е последниот начин да фатиме чекор кој ќе не одведе...

Wizz Air го најави вториот интернационален предизвик за млади WIZZ Youth Challenge

Најголемата нискобуџетна компанија во централна и источна Европа и еден од авиопревозниците со најголема стапка на раст во Европа, Wizz Air, го стартува вториот...

Американците инвестираат 50 милиони долари во компјутер кој нема да може да се хакира

Сајбер војните се нешто со што многу пчесто ќе се соочуваме во иднина, но за тие борби треба да се подготвуваме уште сега. Земјите-членки...