10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Дневни Архиви: март 29, 2018

Четири совети за водење на ефикасен маркетинг!

Во светот на дигиталниот маркетинг, времето е клучно. Да се доставaт содржини и добро дизајнирани маркетинг кампањи за компании чиј број на клиенти постојано...

Третиот мотивациски настан Feed Your Brain ќе се одржи на 3. април во Штип

По примерот на многу светски настани на кои свои говори имаат луѓе кои имаат што да кажат, од 13 март и во Македонија започна...

Само 20% од Македонците купуваат онлајн, целта е да се достигне европскиот просек од...

Денес официјално со работа стартуваше Асоцијацијата за е-трговија на Македонија чија основна цел е да е-трговијата во Македоија да доближи до европските трендови. Според податоците од Државниот...

Volkswagen го претстави новиот Touareg

Совршен спој на динамика и комфор, со најнапредната технологија која ќе ги воодушеви возачите Новиот Touareg претставува пресвртница во најголемата моделска и технолошка кампања...

Мате Римац за само 3 недели продаде 150 примероци од својот нов автомобил по...

Мате Римац на 6 март на саемот во Женева го претстави својот најнов електричен хиперавтомобил C_Two, а деновиве автомобилот го претставува и на саемoт 2018...

МАСИТ предупредува: со поголем данок ризикуваме одлив на ИКТ кадарот од Македонија!

На денешното годишно Собрание на Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ, претставиците на ИКТ (информатичко-комуникациска технологија) индустријата во земјава апелираа до Владата да не...

Отворање на програмата за претприемачи на семејството Битов во Скопје

Фондацијата на семејството Битов спонзорира нова образовна програма во соработка со CESO (Canadian Executive Service Organization) за првпат во Македонија CESO (Canadian Executive Service Organization)...

Компанија од Осијек ја претстави првата хрватска паметна перница

Компанијата од Осијек LIO наскоро на пазарот ќе го пласира својот нов производ - паметна перница. Се работи за првата хрватска паметна перница и доаѓа...

Македонскиот ајвар „Перустија“ планира ширење на рускиот пазар

Компанијата „Ларс“, која е производител на ајварот „Перустија“, од 25 до 28 март оствари работна посета на Москва, која вклучува контакти со повеќе трговски...

Amazon патентираше дронови за достава кои ќе комуницираат со потрошувачите

Доколку дроновите на Amazon навистина станат реалност, како ќе изгледат и како ќе се движат? Дали ќе полетуваат од возови во движење? Дали ќе...