6.7 C
Skopje
недела, декември 8, 2019

Дневни Архиви: мај 29, 2018

Холандската компанија MVRDV ќе отвори технолошки центар во Тирана

Холандската компанија MVRDV ги откри своите планови да отвори нов едукативен технолошки центар во главниот град на Албанија, Тирана, кој ќе биде сместен во...

Денес почнува второто издание на ФИНКИ Industry Learn&Talk

Од денес до четврток се одржува вториот ФИНКИ Industry Learn & Talk настан кој е поддржан од Intertec, Seavus, ITLabs, Kiwi, DoXteam и InPlayer Вториот...

Над 26 илјади основци научија како да ги заштитат здравјето, безбедноста и животната средина

Околу 8.400 ученици од 112 основни училишта во 17 општини и градови и оваа година се стекнаа со дополнително практично знаење од областа на...

Летачките такси Sea Bubbles се тестираат на Сена во Париз

Од почетокот на минатата недела летачките такси Sea Bubles може да се видат како возат по реката Сена во Париз. Можеби за неколку недели...

НАЈПОПУЛАРНИ