14.3 C
Skopje
недела, ноември 17, 2019

Дневни Архиви: јули 29, 2018

ВИДЕО: Кибритите Uco Stormproof не можете да ги изгаснете со ништо

Како што се влошува ситуацијата со глобалното затоплување и климатските промени, така се појавуваат се поекстремни временски услови. Од поројни врнежи, урагани, торнада, циклони...

Италијанскиот архитект Карло Рати направи модуларен тротоар кој се претвора во улица

Италијанскиот архитект Карло Рати и компанијата Sidewalk Labs под капата на Alphabet заедно направија модуларен систем за поплочување кој овозможува една иста улица да...

Тip of the Week – Организациска култура

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Фејсбук вработува Македонец, специјалист за македонскиот пазар

Фејсбук објави оглас за вработување на Mакедонец на работната позиција Market Specialist / Market Operations, кој ќе се приклучи на тимот кој го работи македонскиот пазар и ќе...

Откриенo eзеро под површината на Марс

Истражувачи пронајдоа докази за постоење тeчна вода под површината на Марс. Водата наликува на езеро и се наоѓа под површината. Бидејќи површинскиот слој на...

Facebook сака да стартува натпревар во пеење во стилот на X Factor

Facebook планира да лансира сопствен шоу-натпревар во пеење во стилот на X Factor каде шти корисниците на социјалната мрежа ќе ги номинираат своите пријатели...

НАЈПОПУЛАРНИ