1.2 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: септември 22, 2018

Како електронски да се регистрирате во системот е-Даноци на УЈП?

Обврска за електронска регистрација има секое физичко лице остварило приходи по било кој основ: плата, регрес за годишен одмор, приходи од добивки од игри...

Европскaта унија го предупреди Facebook да ги промени условите и одредбите за користење

Брисел го предупреди Facebook да ги промени своите „лажни“ услови и одредби или во спротивно ќе сноси последици. Европската амбасадорка за заштита на потрошувачите,...

Околу 85% од македонските домаќинства ќе имаат пристап до брзи мрежи, загрижува ниското користење...

Ресорното министерство го заврши мапирањето на целата територија. Дефинирало три области. „Бела“, „сива“ и „црна област.“ Белите области, односо местата каде бродбенд мрежи не...

Директорот на Instagram, милијардерот Кевин Систром, знае како да ја победите мрзата

Следниот пат кога ќе ве мрзи да направите нешто пробајте ја оваа метода. Сигурно знаете некој или самите сте се нашле во ситуација кога...

Преседан во човековата историја – Кинезите почнаа со тестирање на проектот за бодување на...

Замислете иднина во која се што правите се наоѓа под надзор на државата и ве оценуваат преку систем во кој има зададени параметри. Така...

Крофните на Donut Factory во Скопје не се само слатко задоволство, туку и успешен...

Шарени и вкусни, преполни со кремови со различни вкусови, свежо овошје и несекојдневни глазури, крофните на Donut Factory веќе една година се дел од...

Интернетот ќе се подели на два дела до 2028 година, прогнозира поранешниот директор на...

Интернетот ќе се подели на два различни света во текот на наредната декада, а според поранешниот извршен директор на Google, Кина ќе го предводи...

НАЈПОПУЛАРНИ