6.5 C
Skopje
четврток, декември 12, 2019

Дневни Архиви: јануари 23, 2019

Почна Давос 2019 – глобализацијата во фокусот на годишната средба на Светскиот економски форум

Врвни политичари и бизнис лидери отпатуваа во малото швајцарско гратче Давос за годишната средба на Светскиот економски форум на швајцарските Алпи. Годинава тема на...

НАЈПОПУЛАРНИ