-0.5 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: јули 27, 2019

Интернет банка и мБанка на Комерцијална банка се целосно во функција

Комерцијална банка информира дека сервисите Интернет банка и мБанка се целосно функционални. Од понеделник, шалтерите во експозитурите и филијалите на Банката ќе работат со...

Сојузот на стопански комори отвори некои дилеми околу најавениот трансфер на вработени од јавна...

Јавно – приватниот дијалог за реформите на јавната администрација е во тек, со крајна цел подигнување на квалитетот на работењето на администрацијата, зголемување на...

Делфин ли е, автомобил ли е?

Компанијата Seabreacher од Австралија го претстави своето најново ремек дело, Станува збор за возило кое вози по и под вода а е инспирирано од...

Ноќно фотографирање со телефон – неколку совети од професионален фотограф!

Го прашавме меѓународниот амбасадор на Leica, Кристијан Доулинг, да ги сподели своите совети за ноќно фотографирање врз основа на неговото искуство со P30 Pro. Според...

Мaкедонија со скок од 25 места на ранг листата на Глобалниот иновациски индекс

Македонија, во споредба со минатата година, се искачи 25 места погоре на листата земји кои вложуваат во иновациска инфраструктура, покажува најновиот извештај на Глобалниот...

Цевитана ги освежува патниците на граничниот премин Богородица

Витаминка и Кожувчанка за оние кои денеска го поминаа граничниот премин Богородица, како и за оние кои ќе го поминат во текот на утрешниот...

Две третини од Македонците користат платежна картичка најмалку еднаш неделно

  Мастеркард ги објави резултатите од MasterIndex истражувањето за финансиските потреби и навики на активните сопственици на картички во Македонија. Оваа студија нагласува дека земјава...

НАЈПОПУЛАРНИ