-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020

Дневни Архиви: септември 4, 2019

Во Берлин можете да изнајмите еден квадратен метар земја за да посадите бавча

Во Берлин можете да изнајмите еден квадратен метар земја за да посадите бавча. Миленијалците во Германија се вљубеници во урбаното градинарство и сакаат на...

Поскапува храната во САД

На сила стапи новата царинска давачка за увезена кинеска стока во САД, што ќе донесе повисоки цени на храната, облеката, обувките, спортската опрема и...

Во кои сектори има најмногу слободни работни места?

Според податоците на Државниот завод за статистика, во второто тримесечје од 2019 година, стапката на слободни работни места изнесува 1.44 %. Највисока стапка на слободни...

НАЈПОПУЛАРНИ