21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови баланс

Таг: баланс

Совети за здрава исхрана – што треба да содржи еден балансиран...

Здрав и балансиран оброк е составен од хранливи состојки што ќе ги задоволат сите потреби за исхрана на една личност, притоа да не се...

Холанѓаните имаат најдобар баланс меѓу работата и приватниот живот

Холанѓаните имаат најдобар баланс меѓу работата и приватниот живот во светот. Само 1 од 250 вработени работи по 50 или повеќе часа неделно, што...

Дали сте хроничен воркохолик? Еве четири совети како да направите баланс...

Претприемачите се добро познати како воркохолици и многу често живеат преку својата работа, поминувајќи најмногу време работејќи, осмислувајќи нови стратегии и сонувајќи за идни...

Здравата храна е новата мода! Нов тренд на социјалните мрежи или...

Колкав простор зазема здравата храна на социјалните мрежи и дали е тоа само уште еден од новите трендови што го диктираат денешното живеење, или...

Со една чаша Balans+ секој ден – здравје и енергија во...

Здравите навики се обврска за секој од нас во секоја сезона, особено во денешниот, динамичен начин на живеење. Брзите секојдневија и брзата храна што...

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, порачува: Не барајте баланс меѓу...

Шефот на Amazon, Џеф Безос, е познат по тоа дкеа денот го започнува со појадок со семејството и дека не се буди со помош...

60% од македонските компании не планираат родова еднаквост на раководните позиции!

Иако 65% од вработените во големите и средните компании во Македонија сметаат дека родовата рамноправност во управувањето е многу важна, дури 60% велат дека...

Дали хармонијата меѓу приватниот деловниот живот е само мит?

   Години наназад во медиумите и во деловното опкружување се користи истата мантра дека е неопходно да се бара баланс или хармонија помеѓу деловниот и...

НАЈПОПУЛАРНИ