6.6 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020
Почетна Тагови вештачки лист

Таг: вештачки лист

Научници од Кембриџ направија вештачки лист кој ги претвора сончевата светлина...

Листот кај растенијата е неверојатна мала машина која ја претвора сончевата светлина и јаглерод диоксидот во енергија за растението. Вештачките верзии, пак,...

НАЈПОПУЛАРНИ