-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови давење

Таг: давење

Американец направи пловечки дрон кој ќе спречи давење на децата

Ли Камбар од Феникс, Аризона, САД, направи дрон чија задача е да спречи потонување на децата. Станува збор за дрон наречен Morningstar SOS, кој...

Воздушното перниче Kingii ќе ве спаси од давење

Според Светската здравствена организација, годишно повеќе од 370.000 луѓе умираат од давење. Перничето на надувување Kingii е најмалиот гаџет кој ќе се бори да се наали...

Ploota ќе ве спаси од давење, а го носите како ѓердан...

Пливачите може да се спасат од давење со помош на нов гаџет во стилот на воздушно перниче, кој се надувува околу вратот кога ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ