24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови зелени идеи

Таг: зелени идеи

Oтворено аплицирањето на натпреварот „Зелени идеи“во организација на „АРНО“

Граѓаните кои сметаат дека имаат идеја за зелен, одржлив бизнис од денеска до 10 април можат да аплицираат на натпреварот „Зелени...

Отворен е повик за финансирање на идеи за климатска акција

На денешната седница на Националниот совет за одржив развој беа преземени првите чекори за развој на Работната програма за Зелениот климатски фонд,...

Еколошки материјали, реупотреба на отпад и природна храна се проектите кои...

„Еко-дете“, „Дизајн за сите од отпадни материјали“ и „Гаџун -лек за кралевите и крал на лековите“ се идеите со кои ќе се претставиме на...

НАЈПОПУЛАРНИ