6.5 C
Skopje
четврток, декември 12, 2019
Почетна Тагови инхалатор

Таг: инхалатор

ProAir Digihaler е првиот паметен паметен инхалатор во светот

Американската агенција за храна и лекови даде зелено светло за продажбата и употребата на Дигиталниот инхалатор ProAir Digihaler. Инхалаторот доаѓа со сензори кои следат...

НАЈПОПУЛАРНИ