19.8 C
Skopje
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Тагови канабис

Таг: канабис

НЈСК Холдинг е првата македонска компанија која доби лиценца за извоз...

НЈСК Холдинг е првата македонска компанија која доби лиценца за извоз на сув цвет од канабис, како активна фармацевтска супстанција, наменет за...

Реплек Фарм ќе извезува екстракти од канабис за медицинска употреба под...

„Реплек Фарм“, како пионер во производството на екстракти од канабис за медицинска употреба на глобално ниво, е првата македонска компанија која го...

Компанија за канабис дизајнираше лепенка која ја отстранува болката кај фибромијалгија

Благодарение на либерализацијата на употребата на канабис во многу земји во светот, се повеќе истражувања ги потврдуваат моќните ефекти на канабисот врз здравјето на...

Канадска компанија за производство на канабис користи измет од риби за...

Несекојдневната комбинација од слатководни риби и канабис овозможува развој на огромни плантажи со медицинска марихуана на компанијата Green Relief. Во подземни простории во Онтарио,...

Бербата на првиот македонски медицински канабис заврши, во тек е екстракцијата

Бербата на првиот медицински канабис одгледан во Македонија е завршена, следи високо софистициран технолошки процес со кој ќе се произведе екстракт од канабисот и...

НАЈПОПУЛАРНИ