-2 C
Skopje
среда, ноември 25, 2020
Почетна Тагови колективен имунитет

Таг: колективен имунитет

Дански епидемиолог тврди дека Швеѓаните веќе достигнале групен имунитет и за...

Еден од најистакнатите дански епидемиолози смета дека Шведска е на прагот на стопирање на епидемијата затоа што постигнала доволно високо ниво на...

НАЈПОПУЛАРНИ