-2.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови коцки

Таг: коцки

Најновото и револуционерно откритие на Young Engineers – Algo play, со...

Децата од Македонија, рамо до рамо со своите врсници од 50 земји од светот, ќе можат да учат да програмираат со Лего,...

Погледнете го овој величествен Bugatti Chiron направен од LEGO коцки

Овој секси Bugatti Chiron, всушност, е направен од LEGO коцки. Тимот на LEGO употребил речиси 1 милион коцки LEGO Technic за да направи верзија на вистинскиот...

Brikawood се куќи кои се склопуваат како ЛЕГО коцки

Сте посакале ли некогаш самите да можете да изградите вистинска куќа со коцки кои се одржлива верзија на коцките ЛЕГО за играње? Компанијата Brikawood од...

LEGO ќе прави коцки од биопластика направена од растенија

LEGO започнува со производство на дел од познатите коцки кои нема да бидат штетни за околината. Тие најавија дека оваа серија ќе биде изработена...

Во Данска се отвори LEGO House направена од џиновски ЛЕГО коцки

Доколку сте архитект кој има задача да направи цела куќа во чест на ЛЕГО, секако дека тоа ќе го направие со познатире коцки. Новата...

НАЈПОПУЛАРНИ