10 C
Skopje
петок, октомври 30, 2020
Почетна Тагови крвна група

Таг: крвна група

Научниците утврдија која крвна група штити од коронавирус

Научниците открија како и крвната група може да игра одредена улога во тоа колку тежок облик на болеста ќе се развие кај...

Научници веруваат дека пронашле начин за претворање на крвната група А...

Научници од Универзитетот Британска Колумбија веруваат дека шронашле начин за претворање на крвната група А во универзалната група нулта, што е потребно само кај...

НАЈПОПУЛАРНИ