10 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020
Почетна Тагови куче

Таг: куче

Паметниот робот-куче на Sony отсега помага со домашните обврски и ги...

Роботот-куче Aibo отсега ќе може да биде програмиран да прави нови трикови и ќе може да стане ваш најдобар пријател. Компанијата Sony...

ВИДЕО: Pawcet е фонтана со која вашето куче секогаш ќе има...

Пиењето доволно вода во текот на денот, особено на овие горештини, е еднакво битно како за луѓето, така и за животните, со таа разлика...

Илон Маск има спас за сите кои не сакаат своите кучиња...

Уште една добра вест од иноваторот Илон Маск. Ова ќе ги израдува сите кои своите кучиња мора да ги остават во кола на некое...

Sony го претстави своето паметно куче-робот Aibo

Новиот робот на Sony, Aibo, конечно ќе пристигне во САД. Јапонскиот технолошки гигант најави дека специјалната First Litter Edition ќе почне да се продава...

Осум технолошки иновации за кои светот уште не е подготвен

Дали некогаш сте помислиле дека ќе можете да телефонирате без телефон само со своите раце? Или можеби отсекогаш сте сакале да имате робот кој...

НАЈПОПУЛАРНИ