13.7 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови ласер

Таг: ласер

Bzigo е уред кој ги лови комарците во вашата соба

Една од работите со кои се бориме секое лето, покрај жештината, се досадните комарци. Израелскиот стартап Bzigo наскоро на пазарот ќе го лансира истоимениот...

Еве како да направите совршено симетрична брада во домашни услови

Тие што имаат долга брада и сакаат да ја одржуваат навистина средена знаат колку макотрпен процес е тоа, особено ако сакаат нешто помодерно и...

НАСА лансираше вселенски ласер со кој ќе го следи топењето на...

НАСА во саботата го лансираше својот најнапреден ласер досега, ICESat-2. Ласерот вреди 1 милијарда долари, а има задача да го мапира топењето на мразот...

Во иднина батериите ќе ги полниме ласерски

Напредокот на технологијата ни овозможува информациите да ги пренесуваме безжично и тоа на големо растојание. Но, кога е во прашање полнењето на батериите на...

НАЈПОПУЛАРНИ