9 C
Skopje
четврток, ноември 14, 2019
Почетна Тагови лозинка

Таг: лозинка

Google Chrome ќе ве предупреди ако користите компромитирани лозинки

Секоја година во светот се крадат корисничките податоци и лозинките на милиони луѓе. Во најголем дел од случаите доволно е само да се смени...

Наместо да паметите лозинки, во иднина лозинка ќе бидат вашите мисли

Нашиот мозок е непресушен извор на безбедни лозинки, но во иднина веројатно нема да треба да паметиме ниедна лозинка. Лозинките и ПИН-овите со букви...

Што е подобро: едноставна лозинка лесна за хакирање или силна лозинка...

Било да практикуваме онлајн шопинг, да плаќаме сметки онлајн или да користиме социјални медиуми, нашиот живот е исполнет со онлајн  профили и лозинки. За...

Samsung патентираше технологија за отклучување телефон со скенирање на дланките

Samsung поднесе патент за употреба на технологија за скенирање на дланките на рацете за отклучување на паметните телефони. Со оваа технологија телефонот нема да...

НАЈПОПУЛАРНИ