6.6 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020
Почетна Тагови Малдиви

Таг: Малдиви

Ресорт на Малдивите ја изгради најголемата соларна фарма на вода во...

Ресортот Lux* South Ari Atoll на Малдивите нуди многу повеќе од одлични плажи. Овој ресорт со пет ѕвезди, кој се наоѓа на преубавиот остров...

ВИДЕО: Ова е најголемиот подводен стаклен ресторан во светот

Ова е најголемиот стаклен подводен ресторан во светот. Ресторанот се вика 5.8 Undersea Restaurant. Името го добил по длабочината на која се наоѓа -...

Направен е најголемиот 3Д печатен корален гребен во светот – нова...

Ова е најголемиот 3Д печатен корален гребен во светот. Се наоѓа кај островот Самер на Малдивите, каде што нема природни корални гребени. Еве како...

Патувај на Малдивите со Стопанска банка а.д. Битола и Mastercard

Патување за двајца на Малдивите, MacBook и iPhone 8plus се главните награди на наградната игра „STBBT MASTER MANIA“ што ја организираат Стопанска Банка а.д....

НАЈПОПУЛАРНИ