24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови најбитни градови

Таг: најбитни градови

Овие ќе бидат најбитните градови во светот во 2035 година

Градовите се моторот на модерната економија. Речиси половина од популацијата во светот денес живее во урбани средини, а урбанизацијата продолжува да ја...

НАЈПОПУЛАРНИ