-7.2 C
Skopje
вторник, јануари 25, 2022
Почетна Тагови пиварница

Таг: пиварница

Heineken Hrvatska почна да произведува пиво на соларна енергија

Компанијата Heineken Hrvatska, на кровот на својот погон во градот Карловац инсталираше 1.380 соларни панели кои годишно ќе произведуваат околу 395.000 киловат часови електрична енергија,...

Првата македонска крафт-пиварница “Темов“ со нови планови – следува производство на...

Првата македонска крафт пиварница „Темов“ произведува 17 различни пива, од најсветло до најтемно Богатство на вкусови и бои се произведуваат во првата крафт пиварница во...

НАЈПОПУЛАРНИ