1.2 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020
Почетна Тагови пораки

Таг: пораки

WhatsApp се бори против ширењето дезинформации – го ограничи бројот на...

WhatsApp го ограничи бројот на луѓе на кои можете да им пренасочите една иста порака одеднаш со цел да се спречи ширењето дезинформации. Според...

Viber добива опција која говорот го претвора во текст

Viber постои веќе осум години, а во првите четири генерираше голем број корисници, па во 2014 година го купи јапонскиот гигант за е-трговија Rakuten....

Lyft патентираше систем за комуникација меѓу возилата и пешаците

Автономните возила ќе покажуваат светлечки пораки за да им сигнализираат на луѓето каде ќе се движат, а сето тоа ќе биде овозможено со патентираниот...

Пишувањето пораки на телефон е извор на стрес за секој трет...

Секој трет човек денес смета дека секојдневното пишување пораки на мобилен телефон му предизвикува стрес, а на секој петти човек му е толку стресно...

WhatsApp откри кому ќе му го наплаќа користењето на апликацијата

Апликацијата на Facebook за размена на пораки WhatsApp ќе почне да им наплаќа на компаниите за праќање маркетиншки или кориснички пораки откако социјалната мрежа...

Американскиот малопродажен синџир Walmart нуди нарачки преку порака

Американскиот синџир Walmart се обидува да внесе промени во начинот на купување, вклучувајќи и достава до дома на поголема оддалеченост и повеќе места за...

НАЈПОПУЛАРНИ