-2.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови првенство

Таг: првенство

ŠKODA повторно ја одбрани WRC 2 титулата

На годишната прес конференција на ŠKODA Motorsport во Прага се прослави освојувањето на WRC 2 шампионатот за возачи, како и за совозачи трет пат...

На Светското првенство во фудбал во Русија ќе се игра со...

Фудбалерите кои ќе учествуваат на Светското првенство во фудбал во Русија идната година ќе можат да играат со технолошки најнапредната топка во светот. Како...

НАЈПОПУЛАРНИ