0.1 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020
Почетна Тагови Ричард Бренсон

Таг: Ричард Бренсон

Ричард Бренсон го претстави првиот вселенски костим за туристи

Компаниите Under Armour и Virgin Galactic го претставија првиот во светот комерцијално достапен вселенски костим за туристи, кој е резултат на двегодишното...

Како Ричард Бренсон купи остров кој се продавал за 6 милиони,...

Кога Ричард Бренсон во 70-тите години на минатиот век прв пат слушанл за Девствените Острови, бил заинтригиран. Всушност, тој неколку години претходно ја основал...

Вселенското пристаниште на Ричард Бренсон е подготвено за првите вселенски туристи

Компанијата Virgin Galactic на милијардерот Ричард Бренсон ја претстави внатрешноста на вселенското пристаниште Gateway to Space, од кое вселенските туристи наскоро ќе почнат со...

Милијардерот Ричард Бренсон бара нови работници на Балканот – планира ширење...

Компанијата Virgin Pulse Bosnia, која е во сопственост на британскиот милијардер Ричард Бренсон, ги шири своите капацитети. Компанијата објави дека ќе го дуплира својот...

Ричард Бренсон вели дека само една емоција ви е потребна за...

Која е таа една емоција која ги тера луѓето да основаат успешни компании? Не е инспирацијата или самодовербата. Според Ричард Бренсон, 68-годишниот основач на...

Ричард Бренсон сака да отпатува во вселената во наредните пет месеци

Британскиот бизнисмен Ричард Бренсон тврди дека ќе отпатува во вселената со помош на ракетата на неговата компанија Virgin Galactic во наредните пет месеци. Бренсон...

Ракетата за вселенски туризам на Ричард Бренсон го направи првиот лет...

Virgin Galactic по прв пат леташе до работ на вселената. Ова е историски момент и неверојатно достигнување за Ричард Бренсон, кој се труди да...

Ричард Бренсон лансираше натпревар за иновативни клима уреди – издвоени се...

Како што климата станува се потопла може да очекуваме се повеќе луѓе да користат клима уреди за да се разладат. Но, таа технологија која...

Ричард Бренсон советува: Кога е време да дадете отказ

Размислувате да почнете сопствен бизнис или веќе сте го стартувале, но мора целосно да му се посветите за да заживеевашата идеја. Тоа значи преземање...

Ричард Бренсон ќе испрати ракета во вселената за неколку недели, а...

Virgin Galactic ќе лансира ракета во вселената за неколку недели, вели извршниот директор на компанијата, Ричард Бренсон. Тој додаде дека набрзо потоа ќе можат...

НАЈПОПУЛАРНИ