10 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови Роспотребнадзор

Таг: Роспотребнадзор

Русија објави дека втората руска вакцина е ефикасна 100%

Руската федерална служба за заштита на правата на граѓаните Ростпотребнадзор извести дека резултатите од првата и втората фаза од клиничките испитувања покажале...

НАЈПОПУЛАРНИ