22 C
Skopje
вторник, јули 7, 2020
Почетна Тагови сајбер напади

Таг: сајбер напади

Руските хакери испратија предупредување до Јапонија – да биде спремна за...

Јапонија се подготвува за Летните олимписки игри кои ќе се одржат во Токио. Организацијата на една таква манифестација носи бројни предизвици, а...

Светскиот економски форум: Сајбер нападите меѓу топ три најголеми ризици за...

Интернет нападите можеби пред неколку години можеа полесно да се игнорираат со тоа што лесно се изолираа поединечните инциденти. Но денес ситуацијата е драстично...

Македонските сајтови се почесто се нападнати, единствен спас се системите за...

Интервју со Благоја Кондратјук, инженер за ИКТ решенија во Кабтел. Разговараме за опасностите од сајбер нападите кои стануваат се почести и се посложени, за...

НАЈПОПУЛАРНИ