5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови семиња

Таг: семиња

Во Србија отворена првата банка за семиња и гени

Во селото Паштриќ во Србија беше отворена првата банка аза семиња и гени „Zrno“, која има за цел актив но одгледување на старите сорти...

Грчки иноватор направи картон од семиња кои потоа можете да ги...

Како што светот се тетерави на работи на задушување со пластични предмети за еднократна употреба, некои дизајнери изнаоѓаат генијални начини за намалување на отпадот...

ВИДЕО: Sprouts се моливи кои се претвораат во растенија

Моливите Sprout се оригинални моливи кои може да се посадат, патентирани се и гарантираат најголем квалитет. Освен тоа, 100% се одржливи и нетоксични. Направени...

Норвешка ќе потроши 13 милиони долари за сеф со семиња во...

Норвешка ќе потроши околу 13 милиони долари за да го дополни сефот со семиња кој го изгради пред 10 години во случај Земјата да...

НАЈПОПУЛАРНИ