-6 C
Skopje
четврток, јануари 21, 2021
Почетна Тагови супермаркети

Таг: супермаркети

Германски супермаркети тестираат амбалажа која се јаде за да се намали...

Германските синџири супермаркети Edeka и REWE ја предводат борбата против пластичната амбалажа и тестираат нов начин на пакување на овошјето и зеленчукот....

До каде се македонските компании и супермаркети со Интернет-продажбата?

Компаниите се обидуваат да пронајдат нови дистрибутивни канали за да го компензираат намалувањето на профитот и маржите на производите. Од друга страна, трговијата на...

НАЈПОПУЛАРНИ