6.7 C
Skopje
недела, декември 8, 2019
Почетна Тагови Универзитет Стенфорд

Таг: Универзитет Стенфорд

Поради климатските промени 120 милиони луѓе во светот ќе се дават...

Нови истражувања од Обединетите нации и Универзитетот Стенфорд покажуваат дека екстремните временски услови и се повисоките температури кои се последица на климатските промени ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ