4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови факултети

Таг: факултети

Со законски измени игрите на среќа ќе се оддалечат на 500...

Министерство за финансии подготвува измени на Законот за игрите на среќа и за забавните игри кои предвидуваат просториите во кои се приредуваат...

ФОТОГАЛЕРИЈА од лансирањето на InnoTech Club

Поддржана од Владата на САД, преку Alumni Innovation Engagement, основната мисија на InnoTech Club е презентирање пред младите на важноста на науката, технологијата и...

Професор на Харвард тврди дека за 10 години нема да постојат...

Клејтон Кристенсен е професор на бизнис школата на Харвард кој неодамна изнесе предвидување дека онлајн обравозанието ќе ги поткопа бизнис моделите на класичните школи...

НАЈПОПУЛАРНИ