1.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови фитнес

Таг: фитнес

Amazon ја претстави фитнес алката Halo без екран на допир која...

Аmazon ја претстави алтката за следење на активности и на здравјето Halo, како и истоимениот претплатнички сервис кој ќе анализира бројни податоци...

Интерактивното паметно огледало Mirror ќе биде вашиот личен тренер

Можеби некои мислат дека веќе има доволно онлајн часови по фитнес и со личен тренер, но еден стартап има идеја за нешто сосема поинакво. Mirror...

Германските возови добиваат конзоли за видеоигри и теретани

Додека Илон Маск сака железничкиот транспорт да го забрза со суперсонични возови, практичните Германци повеќе се грижат за комфорот на патниците. Такa, компанијата Deutsche Bahn...

НАЈПОПУЛАРНИ