8 C
Skopje
вторник, мај 26, 2020
Почетна Тагови Јован Деспотовски

Таг: Јован Деспотовски

Фондот за иновации ќе пласира 12,5 милиони евра за иновативни идеи...

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) минатиот месец објави нов повик од 1 милион евра за финансиска поддршка на новоосновани „стартап“ и „спиноф“...

Главна цел на нашите програми е креирање на брзорастечки бизниси и...

Во тек е првиот повик од третиот столб на владиниот План за економски раст наменет за микро, мали и средни преторијатија. За интересот на...

Премиерот Заев и директорот на ФИТР Деспотовски на средба со македонските...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) Јован Деспотовски, се сретнаа со...

Јован Деспотовски: Сериозно се зголемуваат средствата на Фондот за иновации. На...

Фондот за иновации и технолошки развој ја стартува 2018 година со најава за повеќе новини во своето работење и нови можности за компаниите кои...

 Деспотовски: Клучен предизвик за Фондот е квалитетно да се искористат 8...

Со г-н Јован Деспотовски, директор на Фондот за иновации и технолошки развој разговараме за идниот развој на оваа млада институција, за модалитетите како ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ