14 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови Џо Бајден

Таг: Џо Бајден

Американскиот претседател Џо Бајден сака да ги замени сите службени возила...

Претседателот Џо Бајден најави дека неговата администрација планира да ја замени целата флота службени возила со електрични автомобили. Според неговата изјава при...

Американскиот претседател ги врати САД во Парискиот климатски договор

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден потпиша извршна наредба со која ја враќа земјата во Парискиот климатски договор. Процесот ќе трае отприлика 30...

Џо Бајден сака на Американците да им даде по 1.400 долари...

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден откри пакет-предлог вреден 1.9 трилиони долари со цел да се поттикне американската економија и да се забрза...

НАЈПОПУЛАРНИ