21 C
Skopje
вторник, септември 29, 2020

Israir Airlines од летово ќе лета меѓу Тел Авив и Скопје

TMF desktop 19.08.2020

Israir Airlines летово ќе почне со сезонски летови помеѓу Тел Авив и Скопје, по разговорите меѓу израелските и македонските власти кон крајот на минатата година. 

Превозникот ќе работи со двенеделни услуги помеѓу двата града секој четврток и недела од 11 јуни. Според „Рути он-лајн“, летовите ќе се одржуваат со авионите „Ербас А320“ со 180 седишта. 

Превозникот веќе неколку години успешно им служи на блиските пазари, вклучувајќи ги Црна Гора, Србија и Албанија. 

Israir е третата по големина авиокомпанија во Израел зад Ел Ал и Аркаја. Дополнителни детали за летот за новата услуга Тел Авив – Скопје може да се најдат на овој линк.

Сподели!
  •  
  •  

НАЈПОПУЛАРНИ

Сподели!
  •  
  •