16.8 C
Skopje
недела, јуни 11, 2023
Почетна Македонија

Македонија

Kabtel desktop

Модирум го проширува своето глобално присуство со аквизицијата на Веб Фактори

Модириум, светски водечкиот провајдер на решенија за сигурносни наплаќања, денес објави дека успешно направи аквизиција на Веб Фактори, реномирана софтверска компанија од...

Само 5% од македонските компании извезуваат-промената на оваа состојба е првата...

Извршните директори на најголемите компании – извозници од земјава и членовите на Националниот совет за извоз предводен од претседателот Бранко Азески денеска...

Онлајн игра за Преспанското Езеро доби награда во Грција

Онлајн играта “Exploring Prespa” („Истражувајќи ја Преспа“), создадена како дел од проектот PoliPrespa, освои награда на натпреварот за најдобар Грчки графички дизајн и илустрација во...

НАЈПОПУЛАРНИ