-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови КОВИД 19

Таг: КОВИД 19

Генералниот директор на СЗО со порака за младите луѓе кои не...

Генералниот директор на Светската здравствена организација има моќно предупредување за младите луѓе кои не практикуваат социјално дистанцирање: „Денес...

Mercedes за една недела направи уред кој може да ги замени...

Конзорциум составен од Mercedes Formula One и други тимови од F1 велат дека направиле помагало кое ќе им помогне на пациентите...

Каталонија почна да прави респиратори со 3Д печатачи

Каталонија почна да произведува респиратори со помош на 3Д печатачи наменети за користење на одделите за интензивна нега. Заедничките напори на јавните...

Јаглерод диоксидот е поопасен од корона вирусот

Неодамнешните податоци укажуваат на тоа дека падот на загадувањето на воздухто над северна Италија се совпаѓа со националната блокада за спречување на...

Кина бара волонтери за тестирање лекови за корона вирусот

Компаниите ширум светот се во глобална трка за откривање лек за корона вирусот. Така, кинеските компании бараат волонтери за тестирање девет видови...

ФИТР Креатон – до 10.000 евра за дигитални решенија за полесно...

Креативни алатки и решенија за онлајн и интерактивни активности или анимација, наменети за различни категории на граѓани се предлог проекти со кои може...

НАЈПОПУЛАРНИ