17 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: јануари 28, 2018

Порака од Google: прилагодете се на промените и стекнете дигитални вештини!

Времето за традиционална едукација која ќе ги научи луѓето на вештини кои ќе можат да ги применуваат во текот на целиот живот, веќе одминува „Технологијата...
video

Видео: Rimac најави нов автомобил

Rimac Automobili во средата на своите службени страници го објави првото промо видео за својот нов модел на автомобил Од промо видеото не можат да...

Американската војска ќе печати дронови на лице место

Покрај пешадијата, лесното и тешкото оружување, американската војска во иднина на боиштата ќе испраќа и 3Д печатачи. Имено, војската и маринците стартуваа посебна програма...

Инбох – успешна бизнис иновација на македонскиот пазар!

Документите кога се чуваат во подруми и на полици можат да се изгубат,  оштетат и секој да има пристап до нив, без ваше знаење....

Кинези инвестираат 5 милиони евра во биотехнолошка фирма од Љубљана

Словенечката биотехнолошка фирма Acies Bio склучи договор за стратешка соработка со кинеската фирма Desano. Станува збор за една од водечките компании на подрачјето на...

Четири совети со кои значително ќе заштедите на гориво!

Во зимскиот период кога е најладно, вашиот автомобил троши нешто повеќе гориво во однос на летните месеци. Но температурата на воздухот не е единствениот...

Една третина од коралните гребени во светот се преплавени со пластика

После глобалното затоплување, пластиката е една од најголемите закани за иднината на коралните гребени, велат научниците Како што пишува N1, повеќе од 11 милијарди парчиња...

PricewaterhouseCoopers предвидува намалување на бројот на автомобили до 2030 година

PricewaterhouseCoopers во своето најново истражување истакнува дека автомобилскиот пазар ќе се соочи со радикални промени до 2030 година. Како резултат на економијата на споделување,...

Ова се компаниите во кои најмногу сакаат да работат милениумците!

Милениумците се познати по тоа што најчесто ги игнорираат трендовите и создаваат свои, уште се исплашени од финансиската криза и ја менуваат модерната работна...

НАЈПОПУЛАРНИ