8 C
Skopje
понеделник, април 6, 2020

Технологија

Kabtel desktop

Google ќе го следи движењето на луѓето за да им помогне на научниците во борбата со корона вирусот

Google јавно ќе го следи движењето на луѓето во текот на пандемијата со корона вирусот. Од компанијата изјавија дека се надеваат дека...

Научници направија апликација која ќе помогне да се спречи ширење на корона вирусот

Откако светот го зафати пандемијата на корона вирусот, изгледа дека целиот живот се пресели од реалниот во виртуелниот свет. Воедно, тоа поттикна...

Германски „Бош’ разви брз тест за корона вирус

Германскиот технолошки гигант „Бош“ објави дека развил брз тест за корона вирус, а „Сименс“ најави формирање на 3Д мрежа за печатење на...

Овој робот ги убива бактериите во вашиот кревет

Колку и да одржувате хигиена во домот и да мислите дека сите површини каде што седите, јадете или спиете се чисти и...

Роботoт STERISAFE™-PRO, кој ги убива најопасните вируси, е достапен на македонскиот пазар!

STERISAFE™- PRO е гасен, озонски (O3) технолошки робот без допир кој ги спасува и заштитува животите борејќи се со невидливите инфекции. Ова е првиот...

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени параметри

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток...

Термичкото решение Dahua поддржува превенција и контрола на епидемијата на COVID-19

2020 година сигурно ќе остане запаметена по појавата на вирусната болест корона (COVID-19) на глобално ниво. До денес, високозаразната болест одзеде многу животи, особено...

EnGenius решението во облак за менаџирање со мрежи може да ви заштеди многу време, пари и да ја намали емисијата на јаглерод диоксид!

Водењето бизнис од која било величина без брз и стабилен интернет со одлична жичена и безжична мрежа е незамисливо денес. Тоа е исто како...

Huawei развива дијагностички систем за болните од корона вирусот базиран на вештачка интелигенција

Во соработка со Универзитетот Хуангжу и компанијата Lanwon, Huawei разви и тестираше систем базиран на технологија за вештачка интелигенција кој брзо и...

Продажбата на паметни телефони падна за 40% поради корона вирусот

Пандемијата на корона вируст си го зема својот данок во светот и посебно тешко се погодени туризмот, авиокомпаниите, автомобилската индустрија и индустријата...

НАЈПОПУЛАРНИ