1.2 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: април 8, 2018

Препораките се втор најважен канал за вработување

Кандидатите доаѓаат до работа на различни начини, а кој е најчестиот начин, истражи хрватскиот портал за вработување MojPosao, кој спроведе анкета помеѓу повеќе од 1700...
video

Словачки AeroMobil претстави летачко такси кое се трансформира во електричен авион

Дизајниран за небото и за улиците, AeroMobil 5.0 е последната футуристичка креација на словачката компанија за летачки атомобили AeroMobil. Наместо да полетува како што...

Facebook ќе им овозможи на корисниците да ги видат и избришат податоците кои ги...

Facebook најави серија нови промени на мрежата, меѓу кои и тоа корисниците да можат да ги видат и избришат доколку сакаат податоците кои се...

Eco Cycle е решение за мaсовно складирање велосипеди

Eco Cycle е визионерско решение за масовно складирање на велосипеди, а доаѓа од Јапонија. Просторот е многу битен во големите и пренаселени градови, па...

Холандска компанија собира енергија од растенијата за улично осветлување, Wi-Fi и за батерии на...

Холандска компанија собира електрична енергија од живи растенија и потоа ја користи за да ги напојува полначите за телефони, Wi-Fi хотспотови и сега повеќе...
video

Иновативна инсталација им овозможува на луѓето да дишат воздух од други градови

Уметникот Мајкл Пински направи посебна инсталација за уметничката галерија London Somerset House, која е единствена таква во светот. Во инсталацијата луѓето можат да доживеат...

НАЈПОПУЛАРНИ