1.2 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: април 23, 2018

Шест иновативни начини да ја зголемите видливоста на вашиот бренд

Да се има силен и доверлив бренд е многу важно за растот на компанијата. Ако таргетирате публика која не го знае или не му...

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата

Минатата недела, под името „Жени во е-трговија”, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија успешно ги реализираше дводневните обуки и тренинзи како дел од програмата која ја презентираа на прес-конференцијата пред...

„Тиквеш“ и „Домен Лепово“ го потврдија статусот: најтрофејна винарница во регионот

Македонското премум црвено вино „Домен Лепово Гранд Куве“ (Domaine Lepovo Grand Cuvée), од бербата 2015-та, по трет пат е прогласено за најдобро вино на...

Летово во Тихиот Океан ќе биде лансирана машина за чистење на океаните од пластика

Научници се подготвуваат да ја пуштат во употреба машината која ќе ги чисти океаните од пластичен отпад. Целиот систем ќе тргне летово кон Големиот...

Облакодер кој се склопува како оригами може да се преместува на места погодени од...

Облакодер инспириран од концептот на техниката за виткање оригами може да се свитка како хармоника и да обезбеди привремено засолниште за стотици луѓе погодени...

Вип мрежно ќе ја покрие делницата од автопатот Демир Капија – Смоквица

По повод пуштањето во употреба на новата делница Демир Капија – Смоквица во должина од 28,2 километри, Вип ги известува своите корисници дека од...

Кина пронајде начин да го спречи преминувањето на пешаци на црвено светло

Кина инсталираше нов систем кој ќе прска со вода за да спречи несовесно преминување улица и движење по улица. Жолти столбчиња опремени со технологија...

На Скопскиот маратон ќе трчаме заедно со Стопанска банка а.д. Битола

Скопје следниот месец ќе биде домаќин на светски познатиот Скопски Маратон. На овој најмасовен настан во Македонија ќе трачаат илјадници љубители на овој спорт...

Денес ќе бидат пуштени во употреба новите 28 километри автопат Демир Капија – Смоквица

Автопатската делница Демир Капија – Смоквица, по шест години изградба, ќе биде пуштена во употреба денеска, со што се добива целосно автопатско решение долж...

Од 1 мај во УЈП Скопје само со закажан термин

Услугите на Регионалната дирекција на УЈП во Скопје од 1 мај ќе бидат достапни само доколку даночните обврзници и сметководители имаат закажано термин за...

НАЈПОПУЛАРНИ