28 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Дневни Архиви: август 14, 2018

ВИДЕО: eFoil е најкул електрична даска за сурфање

Oва дефинитивно е најкул електричната даска за сурфање во светот. Ова е гаџетот кој не сте ни знаеле дека ви треба се додека не...

ИАБ Македонија и МААМ потпишаа меморандум за соработка

Здружението за интерактивно огласување ИАБ Македонија и МААМ – македонската асоцијација на агенции за маркетинг, потпишаа меморандум за соработка со цел промовирање, развој и континуирана соработка во областа...

„Економист“: Виена е најдобар град за живеење во светот

Австриската престолнина Виена го помина австралискиот град Мелбурн на листата со најдобри градови за живеење во светот за 2018 година. Ова е првпат некојa...

Овие четири компании кои добија грант од ФИТР имаат поврзаност со носител на јавна...

Четири компании пријавија носители на јавни функции или членови на нивните потесни сeмејства во сопственичката структурa Фондот за иновации и технолошки развој на 24 јули...

Словенечки алат за велосипеди го освојува американскиот пазар

Словенечката компанија Unior ја шири својата програма за специјализиран алат за велосипеди кој го развива со најдобрите светски велосипедски тимови Во соработка со британскиот тим...

Што научи Илон Маск од своите грешки?

Познатиот претприемач Илон Маск е човек со разни интереси. Истовремено лансира ракети, усовршува електрични автомобили и настојува да го колонизира Марс. Токму затоа не...

Трамп повика на бојкот на американскиот бренд „Харли Дејвидсон“

Американскиот претседател, Доналд Трамп, повика на бојкот на американскиот произведувач на мотоцикли „Харли Дејвидсон“, кој најави дека поради порастот на трошоците по новите европски...

Од октомври се укинува авио линијата Скопје- Барселона на Wizzair

Eвтини летови од и кон Македонија ќе има и во иднина. Министерствто за транспoрт и врски најавува дека наскоро ќе има нов тендер за...

Американски KFC ги отвора првите ресторани во септември

Премиерот Зоран Заев синоќа оствари средба со Фатмир Зимбери, сопственик на лиценцата за отворање на ресторани за брза храна на американскиот бренд КФЦ (KFC), на...

НАЈПОПУЛАРНИ