7.8 C
Skopje
понеделник, октомври 3, 2022
Почетна Барај

- резултати од претрага

Доколку не сте задоволни со резултатите, ве молимме пробајте со нова претрага

Oфицијално пуштен гасниот интерконектор Грција-Бугарија

На свечена церемонија во Националната палата на културата во Софија во присуство на лидери од балканскиот регион, ЕУ и Азербејџан, вчера официјално...

„Реституција“ им помага на клиентите да добијат целосно обештетување за настаната штета од осигурителите!

Претприемништвото, како ментална асоцијација кај новата генерација минува низ една голема преобразба. И таа преобразба е позитивна. Новите генерации на...

Google најави нови опции во својот пребарувач и мапите

Google најави некои нови опции кои ќе го подбрат пребарувањето на нивниот пребарувач и кои ќе овозможат уште подобра навигација на нивните...

По прв пат во светот успешно 3Д испечатен нерѓосувачки челик

Истражувачи од Националниот институт за стандарди и технологија, Универзитетот Висконсин-Медисон и Националната лабораторија Аргона успеале да испечатат 17-4 челик. Кога ќе се...

Истражувачи направија растенија со користење на човечка коса

Би јаделе ли растенија направени со човечка коса? Додека ова сигурно ви звучи гадно, нашата коса навистина може да се искористи за...

Мелничарите најавуваат поскап леб!

До крајот на ноември цената на лебот, брашното и печивата ќе се зголеми за најмалку 10 проценти, најавуваат мелничарите. Причини за поскапувањето,...

Oд денес нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените...

Best Online Assistant на Елизабета Јовановска влезе во потесен избор за иновативни бизниси на...

Best Online Assistant e иновативна и уникатна платформа за едукација, обука, кариерен развој и вработување на лица со телесна попреченост креирана од...

Tимот на Реплек волонтираше за помош за бездомниците во рамки на глобалната иницијатива ‘Петок...

Во согласност со својата трајна определба за општествено одговорно делување, тимот на Реплек се приклучи кон глобалната волонтерска иницијатива  -  Петок за...

Редукцијата на струјата во Европа може привремено да ги прекине и мобилните мрежи

Мобилните мрежи зимава привремено може да останат без напојување ако владите одлучат да ја ограничат потрошувачката на струја, предупредуваат извори од телекомуникацискиот...

НАЈПОПУЛАРНИ