-7.2 C
Skopje
вторник, јануари 25, 2022
Почетна Барај

- резултати од претрага

Доколку не сте задоволни со резултатите, ве молимме пробајте со нова претрага

Мајорел – Глобален водечки контакт центар доаѓа во Скопје. Најавува 200 нови вработувања

Мајорел отвора канцеларија во Скопје - Оваа година компанијата ќе отвори 200 нови работни места Majorel, водечки глобален провајдер...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во...

Вселената е преполна со црни дупки – има можеби 40 милијарди

Во вселената постојат можеби дури 40 милијарди црни дупки. Овој нов податок го открија европски научници во својата најнова студија, а тоа...

ВИДЕО: Паметна камера за самопреглед на забите

Zaamigo е спин оф компанија основана од научниви од Универзитетот за технологија, наука и менаџмент ETH во Цирих, а нејзиниот прв производ...

Ново признание за ВИТАЛИА: престижниот сертификат „Фер со потрошувачот“

Виталиа се стекна со сертификатот „Фер со потрошувачот“, кој го доделува Организацијата на потрошувачите на Македонија врз доброволна основа. Доделувањето на сертификатот...

Европа забранува следење на интернет

Во Европскиот парламент помина строгата забрана за земање податоци од граѓаните со цел огласување на интернет. Сите добро знаеме дека штом се...

Нова вакцина е ефикасна против омикрон

Француската компанија Valneva влезе во третата фаза од клиничките тестирања на својата нова вакцина наречена VLA2001, која укажува дека може да биде...

Oтворено е гчасањето за Ecommerce Awards, избор на најдобрите во македонската е-трговија

Граѓаните може да го дадат својот глас и да ги одберат најдобрите во македонската е-трговија Во петокот официјално започна...

Градоначалникот на Њујорк почна да добива плата во криптовалути

Градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс соопшти дека во петок ќе ја добие првата плата од своето работно место, и тоа не во долари, туку...

САД и Кина меѓусебно си ги откажуваат авионските летови

Американската влада соопшти дека ќе суспендира 44 лета за Кина, кои ги спроведуваат четити кинески компании, како одговор на истиот потегот од...

НАЈПОПУЛАРНИ