Почетна Тагови автобуси

Таг: автобуси

Лондон ги користи старите автобуси како засолништа за бездомници

0
Лондон почна да ги претвора старите автобуси во засолништа за бездомниците, каде што им се нуди поддршка и помош за повторно да застанат на...

Автобуси во Пакистан ќе возат на гориво од кравји измет

0
За да се прочисти воздухот и да се намали емисијата на штетни гасови, пакистанскиот пристаништен град Карачи ќе почне да користи „позелени“ автобуси кои...

Автобусите во овој град во Пакистан ќе возат на гориво направено...

0
Со цел да се исчисти воздухо и да се намали емисијата на штетни гасови, пакистанскиот пристаништен град Карачи ќе почне да користи „позелени“ автобуси...

Лондон тестира автоматско броење на патници во автобусите за поголема безбедност

0
Лондон сака да ги подобри своите јавни транспортни услуги и ќе почне да тестира автоматизирано броење на патници со помош на алатки кои даваат...

Еве како Илон Маск гo замислува градскиот превоз во иднина

0
Милијардерот Илон Маск на социјалната мрежа Twitter ја претстави својата последна идеја за градскиот превоз од иднината. Според таа идеја, ќе постојат подземни тунели...

ВИДЕО: Автобусите во Лондон почнаа да возат на гориво добиено од...

0
https://www.youtube.com/watch?v=t7mP7AaxzGg Дел од автобусите во Лондон од денес ќе се движат на биогориво кое се добива од остатоци на кафе. Ова биогориво е “дело“ на...