14 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020
Почетна Тагови автономен камион

Таг: автономен камион

ВИДЕО: Volvo дизајнираше автономен камион за собирање ѓубре

Групацијата Volvo дизајнираше камион за собирање ѓубре од контејнерите кој е целосно автономен. Камионот самиот може да вози по улиците, да застане таму каде...

Автономен електричен камион сам доставува роба по Шведска

Потсетува на кацигата на воин од „Војна на ѕвездите“, но всушност е автономен камион на компанијата Einride и  логистичкиот клиент DB Schenker, кој во...

ВИДЕО: Нема да им верувате на очите, но ова што го...

Ако иднината на транспортот им припаѓа на беспилотните возила, односно на компјутерите кои целосно ќе управуваат со автомобилите и камионите, тогаш при дизајнирањето возила...

Шведска компанија направи камион без возач и без кабина

На годинашната меѓународна изложба на автомобили во Детроит шведскиот стартап Einride го претстави својот електричен автономен концепт автомобил T-Pod, за кој велат дека во...

НАЈПОПУЛАРНИ