21.8 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
Почетна Тагови Академија за сајбер безбедност

Таг: Академија за сајбер безбедност

Ќе се формира регионална академија за сајбер безбедност во Скопје

Формирање на нова регионална академија за сајбер безбедност со седиште во Скопје, предложи министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, за време на...

Македонија ќе добие Академија за сајбер безбедност

Годинава во Македонија се регистрирани 328 сајбер напади! Министерството за одбрана и Владата најавија отворање на Академија за сајбер безбедност. Академијата ќе биде дел од...

НАЈПОПУЛАРНИ